מה מוזיקה עושה לנו ולאחרים ?

מוזיקה גורמת לנו להרגיש יצירתיים יותר, מרוכזים יותר, חכמים יותר. הבאנו לכם כמה דברים שלא ידעת על מוזיקה. אבל קודם כל, נגנו את הווידאו הבא ושימו לב איך הוא משפיע עליכם מבחינת רגשות ותחושות. תתכוננו להיות מופתעים:


מוזיקה גורמת לך להרגיש יותר נוח ויותר טוב עם עצמך בזמן שאתה עובד. מחקרים אשר מנסים להוכיח זאת סוברים שזה נגרם בגלל שעוצמת המוזיקה בעוצמה סבירה שגורמת לכך שנהיה יותר יצירתיים ועם כך יותר מרוכזים, ונינוחים. מוזיקה וחכמה, הם אינם דברים כל כך שונים. מחקרים רבים מוכיחים שקבוצות ילדים אשר משתתפים בשיעורי מוזיקה מצליחים יותר במבחני IQ משאר ילדים אשר לא משתתפים או משתתפים בחוגים אחרים.

סגנונות המוזיקה קשורות לסוג האנשים?

לפי מחקר, אנשים נוטים להקשיב למוזיקה ההפוכה מין ההתנהגות שלהם. למשל, אנשים פתוחים מעדיפים דווקא להקשיב למוזיקה מורכבת. אנשים מחפשים בדרך כלל מוזיקה אשר תרגיע אותם ותיתן להם משהו להישען עליו.
מחקרים מוכיחים גם ששירים בעלי תוכן חברתי יותר פופולריים מאשר תוכן ניטרלי. כנראה מתוך הזדהות של אנשים למצב החברתי אותו הזמר מתאר.
בנוסף לכך שהמוזיקה נותנת לנו תחושת רוגע, ומשהו להישען עליו, מחקר מראה שהמוזיקה נותנת סדר וארגון לילדים בעלי מוגבלויות, ברגעי משבר, לפני ניתוחים וכדומה.

מוזיקה נותנת לכם השראות ורעיונות.

דוגמא לכך תמצאו מדברי מחברי להקת TATRAN למיקס שלהם:
"כל אחד מאתנו הביא ארבעה קטעים שהוא מתחבר אליהם באופן אישי, כאלה שאנחנו אוהבים ונשארו אתנו לאורך זמן. יצירות שחדרו והשפיעו עלינו מבחינה מוזיקלית ואישית, ועוררו בנו השראה – ברגש,
בעומק, ביצירתיות או באנרגיות שלהם.
במקרים רבים, אפשר לומר שההשראה מגיעה לא רק מהתוכן המוזיקלי עצמו, אלא גם מהדרך שבה הוא נוצר ובדרך בה האומן ניגש אליו. דוגמאות לכך הן למשל התיעול הרוחני השופע של הנדריקס וטטסויה נקטני, הגישה מלאת הדמיון לנגינה ולסאונד של רדיוהד וסאן לוקס, והטיפול הרגיש והעדין של ווילהלם קמפף ביצירות של בטהובן."