מהי בעצם מוזיקה ?

מהי מוזיקה בעצם ?, מוזיקה היא דבר שאי אפשר לתאר במילים, רצף של צלילים ותווים שמנעימים לנו את היום ולפעמים גם מחזקים אותנו ברגעים קשים. היום ניתן לשמוע אמנים בהמון דברים, בין אם זה דרך הורדת שירים מיוטיוב או קניית האלבום שלהם, אפילו רדיו וגם MTV. בויקיפדיה נאמר "מוזיקה היא אמנות סידור הצליל והשקט בזמן" (תחת הערך מוזיקה).

כיום, יוצר מוזיקה נחשב כאמן, יצירת מוזיקה היא דבר לא קל במיוחד, אנשים יושבים שעות על גבי שעות על מנת להגיע לצלילים ולדקויות שיהפנטו את השומעים. מוזיקה זו מילה גדולה מאוד שניתן לקטלג אותה לסגנונות שונים ולסגננות האלה תתי סגננות וכן הלאה. כמו כן, לכל תרבות בעולם קיים סגנון מוזיקה שמאפיין אותה, כלי נגינה אחד שבולט במוזיקה של התרבות ומייחד רק אותה ובנוסף לכל תרבות מתוייג גם ריקוד שמייחד את אותה.

כיום המוזיקה שלנו מתבססת המון על הטכנולוגיה המתקדמת, אמנים ויוצרים "משחקים" מעט עם המערכות ומגיעים לתוצאה חלומית, אך מה לדעתם היה פעם ?, בתקופה ההיסטורית המוזיקה ככל הנראה (על פי מה שידוע) התבססה על תיפוף ויצירת קול מכל דבר אפשרי ללא הטכנולוגיה (כגון תיפוף על סלעים, מקלות ועוד). בעידן המודרני, העם יכול להשיג כל שיר שהוא מעוניין בעזרת חיפוש קליל בגוגל תחת "הורדת שירים" או אפילו אם להיות ספציפיים - "הורדת שירים מיוטיוב" ותוך שניות השיר הרצוי נמצא אצלו במחשב. הערך של המוזיקה דיי ירד אם אפשר להגיד, כיום אנשים לא יוצאים לחנויות ומתי שיצא דיסק חדש מחכים לפתיחה ורוכשים את הדיסק, הם יודעים שפשוט אפשר להגיע למצב שהשיר נמצא כבר במחשב.

מוזיקה היא שפה בין-לאומית, בכל מקום שתלכו בעולם תוכלו לתקשר דרך המוזיקה, ישנן טענות שמוזיקה היא שפה נוספת לעולם, שכן אני באופן אישי תומך בטענה זו מכיוון שאני גם רואה במוזיקה כשפה מיוחדת. כל אדם בעולם רואה במוזיקה כמקום בריחה, כמקום של התחלה חדשה ואפילו של סיום, המוזיקה מלווה אותנו לכל מקום בכל רגע נתון בחיים שלנו, אני לא חושב שבעתיד אנשים יוכלו לחיות בלי מוזיקה, זה מקום האור של האדם, ישנם אנשים שלא מסוגלים לקום בבוקר בלי לשמוע את השיר המועדף עליהם, מוזיקאים לא יכולים להמשיך את היום בלי לנגן או לשיר וליצור, מהשעות המוקדמות של הבוקר שאנשים כבר יוצאים לעבודה הרדיו עובד ופותח לנו את היום במוזיקה שתנעים לנו את הנסיעה לעבודה.

לסיכום, המוזיקה היא חלק חשוב מאוד בחיי האדם, מוזיקה היא דבר שאין לה התחלה ואין לה סוף, אנשים נולדו וסיימו עם מוזיקה, ויצירת מוזיקה היא אומנות ושפה מיוחדת שלא כל אחד יכול לדבר או ללמוד.