קצת על יוטיוב

יו-טיוב התחיל לפעול באוקטובר 2006 לאחר שנקנה ע"י גוגל משלושה אנשים אשר עבדו בחברת פיי-פל: צ'אד הארלי, סטיב צ'ן וג'אווד קארים. המטרה שלהם בבניית אתר היו-טיוב הייתה שאנשים יוכלו להעלות לרשת קבצי וידאו. בהתחלה מטרתם הייתה להפעיל את האתר בתור אתר חינמי, ולאחר מכן להוסיף משתמשי פרמיום ושהעלאת סרטון יעלה כסף. התוכנית הזו לא צלחה להם מכיוון שאנשים התרגלו לאתר החינמי וכשאמרו להם לשלם הם פשוט עברו לאתרים אחרים. לאחר מכן כשהבינו שהתוכנית לא עובדת הם השאירו את האתר חינמי אך שמו בו פרסומות, גייסו משקיעים כגון מקרן הון הסיכון, Sequoia Capitalבנובמבר של 2005, כשרק ייסדו את הרעיון, וחודש לאחר מכן עלה האתר לרשת.

יוטיוב במספרים

יו-טיוב הפכה לרשת המרכזית ביותר בכל הנוגע לווידאו ברשת. אחת מהסיבות לכך היא ריבוי מכשירי הסמארטפון והטאבלט. יו-טיוב הוא האתר השלישי הנצפה ביותר ברחבי העולם והרביעי הנצפה ביותר בארץ. הקליפ הכי נצפה ביו-טיוב נכון לשנת 2015 הוא "גנגנם סטייל" שקיבל 2.37 מיליארד צפיות. 800 מיליון מבקרים שונים באתר בכל חודש, מעל 16 דקות של צפייה ביום! צופה הגולש הממוצע, 500 שנה של וידאו נצפים מדי יום בתוך דפי פייסבוק מהמערכת של יו-טיוב והנתון הנוסף שאותי מדהים בכל פעם מחדש : כ-125 מיליון חיפושים בכל יום ביו-טיוב אך מספר הצפיות היומי הוא מעל 3 מיליארד, שבחישוב קצר מראה שכל חיפוש ביו-טיוב גורר אחריו צפייה ב-24 סרטונים בממוצע בסוף 2013 הוערכו הכנסות חברת גוגל מיוטיוב בכ-5.6 מיליארדי דולרים,. (בדקו את עצמכם לכמה סרטונים עוד נכנסתם לאחר שנכנסתם לסרטון שאותו רציתם לראות. אתם תופתעו מהתשובה.)

תופעת היו-טיוב

יו- טיוב שהחל לצבור תאוצה רבה בשנים האחרונות ולפי הנתונים שראיתם, המון אנשים נכנסים ונשארים באתר כ-16 דקות בממוצע, ולכן יו-טיוב החלה לפתוח את עצמה יותר ולתת לאנשים להשיג כסף. איך? מפרסומות.
כשעוד יו-טיוב היה בחיתוליו, בשביל להרוויח כסף היית צריך להיות שותף. ובכדי להיות שותף היית חייב להיות מפרסם קבוע, בעל מספר מסויים של נרשמים לערוץ, עדכונים כל שבוע ועוד, ורק אז יו-טיוב איפשר לך להציב פרסומות ולקבל מזה כסף. כיום, כסף מיו-טיוב הוא נחשב כהפקר כמעט. לא צריך להיות שותף ביוטיוב, בעל מלא נרשמים ולעמול כל היום על האתר.
כיום כל סרטון יכול להפיק לכם כסף, ולכן המוני אנשים יושבים מכורים לצג המחשב ומנסים לרצות את המשתמשים הרשומים באתרם בשביל לקבל הרבה פחות מאשר הזמן אשר הם משקיעים בו.